Vatan savunması ve ülkenin bölünmez bütünlüğünü, ülkemiz ve milletimizin emniyet ve asayişini, huzur-can ve mal güvenliğini koruyan, köklü bir geçmişe sahip Jandarma Teşkilatımızın 178. kuruluş yıldönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.
 
Kurulduğu günden bu yana güzel yurdumuzun her köşesinde, zaman mefhumu gözetmeden her şart ve koşulda görevini özveriyle yerine getiren, üstün vazife bilinci ile milletimizin güvenini kazanan Jandarma Teşkilatı; eğitimli, iyi yetiştirilmiş ve çağın gereklerine uygun modern donanımlı yapısı, yüreğinde vatan sevgisi, kabiliyet ve görev anlayışıyla, hukuka, insan haklarına ve demokratik değerlere bağlı olarak vatandaş memnuniyeti anlayışıyla görevini yapmaya devam etmektedir.
 
Vatanımıza, milletimize ve Cumhuriyetimize sadakatle bağlı, çalışkan, tevazu ve feragat örneği bir kanun ordusu olan Jandarma Teşkilatımız; ülke sathına yayılmış teşkilatı ve kadrosuyla, halkımızın huzur ve güven içerisinde yaşaması için bölücü ve yıkıcı eylemlere karşı yeri geldiğinde canını bile feda etmekten çekinmemiştir.
 
Mukaddes vatan topraklarımız uğruna şehit olan kahraman askerlerimizi milletimiz ebediyen hatırlayacaktır.
 
Ülkemizin her yanında olduğu gibi, ilçemizde de bu yüksek ruh ve şuurla görevlerini yerine getiren Jandarma Teşkilatımızın gösterdiği büyük fedakârlık ve ulaştığı başarı her türlü takdirin üstündedir.
 
Bu vesileyle, milletimizle dayanışma içinde hizmet eden Jandarma Teşkilatı’nın 178. Kuruluş Yıldönümünü kutluyor, görevi başında şehit düşen kahramanlarımızı rahmetle, şehit yakınları ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, halen görevde bulunan jandarma personelimize de sağlık mutluluk ve başarılar diliyorum. 
 
                                                                                                                                        Cengiz ÜNSAL
                                                                                                                                    Gerede Kaymakamı